Madensuyu

Halk arasında genellikle soda ve maden suyu (doğal mineralli su) bilinenin aksine birbirinden farklıdır.

Maden suyuMaden suyu (doğal mineralli su) yer kabuğunun çeşitli derinliklerinde uygun jeolojik şartlarda doğal olarak oluşan, bir veya daha fazla kaynaktan yeryüzüne kendiliğinden çıkan veya teknik usullerle çıkartılan, mineral içeriği, kalıntı elementleri ve diğer bileşenleri ile tanımlanan, her türlü kirlenme riskine karşı korunmuş, mikrobiyolojik yönden uygun sulardır. Maden suyu içinde; bikarbonat, sülfat, klorür, kalsiyum, magnezyum, florür, iyodür, demir,potasyum ve sodyum bulundurur.

Soda ise içilebilir niteliklere sahip herhangi bir suya karbondioksit ve bikarbonat katılmasıyla oluşturulan içecektir.

Maden suyu (doğal mineralli su) doğal yollarla oluşurken, soda ise yapay olarak suyun işlenmesiyle oluşturulmaktadır.

Şüphesiz ki doğal minerallerce zengin olan maden suyu (doğal mineralli su) sodaya göre insan sağlına daha faydalıdır.

Marketlerde ve satışa sunulan yerlerde her iki üründe aynıymış gibi teşhir edilse de iki ürün birbirinden tamamen farklıdır. Satın alırken ürün üzerinde maden suyu (doğal mineralli su) yazanları tercih etmeniz, günlük mineral ihtiyacınızı karşılamanıza yardımcı olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Ekmekte Yapılan Hileler başlıklı makalemizde ekmek nasıl yapılır, ekmek neden bayatlar ve ekmek sistein hakkında bilgiler verilmektedir.

Incoming search terms:

  • https://yandex ru/clck/jsredir?from=yandex ru;search;web;;&text=&etext=1822 WjNmGXZEST_qU26WULRRcxnKphAGVwtW8EpLJIxAvdf8u-49nDRrzi4UoTaNfJpz 45761ab24d56d2226d7cd2b9a94d5f3981c81408&uuid=&state=_BLhILn4SxNIvvL0W45KSic66uCIg23qh8iRG98qeIXme

Bu Yazılarda İlgini Çekebilir:

Sızma ve Riviera Zeytinyağı Arasındaki Fark
Akdeniz Beslenme Tarzı
Fast Food Beslenme
Ekmekte Yapılan Hileler
Bal Neden Kristalleşir